Skip to content

Lustereczko powiedz przecie… :-)

 

lifestyle by Polilu
IMG_5840_1

Ciągnie do lustra, oj ciągnie… 🙂 Lustereczko powiedz przecie…
Miroir, il m’attire, il m’attire… 🙂   Miroir, miroir joli, qui est la plus belle au pays?

 

Cały warsztat, produkty niezbędne do życia 🙂
Tout un atelier, absolument essentiel.

IMG_6771

IMG_6780

IMG_5797

IMG_6799

Ostatnio próbuję sił w szeroko rozumianej kuchni azjatyckiej. To, co już umiem to zupy i makarony ryżowe. Przepis na makaron ryżowy z warzywami i mięsem odkryłam przez przypadek, tak naprawdę to miało być nadzienie do domowej roboty sajgonek, tylko przeliczyłam się trochę co do obchodzenia się z papierem ryżowym, jak zwykle myślałam, że samo się zrobi, ale nic mi się nie posklejało, papier się rwał, więc zjadłam samo nadzienie z makaronem ryżowym. Było pyszne!

Tak jak w kuchni włoskiej bazą jest oliwa z oliwek z czosnkiem, tak tu bazą są podstawowe składniki takie jak imbir, czosnek, dymka (biała część), tarta marchewka, olej sezamowy. Nie podaję przepisu, jest ich pełno w necie, ja robiłam według przepisu na sajgonki wegetariańskie i na tradycyjną zupę Pho ze strony Kwestiasmaku.pl

Ce dernier temps, j’essaye de m’y mettre à la cuisine asiatique, asiatique au sens large. Ce que je sais déjà faire ce sont des soupes et les recettes à base de pâtes de riz. La recette à base de nouilles de riz avec des légumes a été découverte par moi par hasard, j’ai essayé de faire le farci pour rouleaux de printemps faits maison, mais j’ai mal calculé mes possibilités à traiter le papier de riz, j’ai pensé, comme d’habitude, que ça va se faire tout seul, mais il ne voulait pas coller, il se déchirait, donc j’ai mangé le farcis avec des nouilles de riz et c’était délicieux !

Comme dans la cuisine italienne presque tout est fait à base de l’huile d’olive avec l’ail, dans la cuisine asiatique la base ce sont le gingembre, l’ail, les oignons de printemps, carottes râpées et l’huile de sésame.
Je ne donne pas les recettes, elles sont faciles à trouver sur le net (rouleaux de printemps, soupe Pho).

kolaż 1

Testuje teraz kosmetyki Khadi, naturalne indyjskie kosmetyki, mieszanka olejków i wyciągów z ziół, 100% naturalne, nie testowane na zwierzętach. Kupiłam henny, jedna jest bezbarwna, po której włosy są gładkie, lśniące i odżywione. Taka henna nie zmienia koloru. Wypróbowałam, wszystko się zgadza. Z tej samej serii testuję też olejki, odżywkę do włosów i maseczkę do twarzy. Oczekuję że na wiosnę będę miała burzę loków, cerę jak skóra noworodka i w ogóle urosnę o 2 centymetry…oby obyło się bez rozczarowań tym razem 🙂

Je suis en train de tester de nouveaux produits cosmétiques Khadi, produits indiens, 100% naturels, un mélange d’huiles essentielles et d’extraits de plantes. J’ai acheté le henné neutre, incolore, après lequel les cheveux sont lisses, brillants et soyeux. Il ne change pas de couleur de cheveux. J’ai essayé, tout est vrai ! Dans la même série, je teste également des huiles, l’après-shampoing  et un masque pour le visage. Je m’attends à avoir, au printemps, des boucles magnifiques, la peau d’un nouveau-né et qu’en général je grandirai d’environ 2 centimètres … j’espère que se sera sans déception cette fois-ci 🙂

IMG_7934

 

Maseczka ziołowa do skóry jest w formie proszku do rozrabiania z wodą lub wodą różaną, którą też kupiłam.

3 ajurwedyjskie olejki do twarzy i ciała, już je stosowałam zamiast kremu na noc i są rewelacyjne, nie są tłuste, pięknie pachną, świetnie nawilżają.

Odżywka jest całkowicie naturalna i pięknie pachnie.

Cassia bezbarwna henna to odżywka na włosy, nie ma działania koloryzującego, tylko odżywia i wygładza  teksturę włosa. Z henną jest trochę zachodu, ale warto. Nigdy więcej nie dam już sobie położyć żadnej chemicznej farby. To co pozostaje na głowie już po 3 tygodniach od farbowania, wie każda dziewczyna, która dała się wpuścić – potem jesteśmy uzależnione od ciągłego farbowania. Tyle, że po jakimś czasie moje włosy przestały to wytrzymywać. Trzy lata „odzyskiwałam” włosy po niby dobrych farbach.

To nie jest reklama. Nie współpracuje z marką, produkty znalazłam sama w ramach ograniczania chemii w jedzeniu i kosmetykach, piszę o nich bo są naprawdę rewelacyjne.

Podziel się na:
  • Print
  • Digg
  • Sphinn
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

Post a Comment

Your email is never published nor shared.